Zdvojené podlahy ELEVFLOOR

NÁVOD PRO ZACHÁZENÍ SE ZDVOJENOU PODLAHOU ELEVFLOOR

Zdvojená podlaha ELEVFLOOR je tvořena panely z dřevotřískového jádra o vysoké hustotě s povrchovou úpravou. Panely jsou volně pokládané a mezi sebou vyměnitelné. Jsou podepřeny vertikálně nastavitelnými stojkami umístěnými v rozích desek, spojenými pro zvýšení tuhosti horizontálními rastrovými tyčemi. Jednotlivé panely zdvojené podlahy jsou ve své poloze fixovány okolními. Jestli-že jsou některé panely vytaženy z tohoto propojení, je celková stabilita podlahy omezena. Je-li nutno s ohledem na instalační a dokončovací práce podlahu otevřít, je třeba dodržovat následující zásady:

  1. Odrýt jen tolik desek, kolik je nutné.
  2. Vyhnout se vytváření dlouhých „uliček“ nebo „ostrovů“ (viz obrázek).

              

  1. Neprovádět transport zařízení ve směru odkrytých desek.
  1. Je-li nezbytné, provádět takové transporty resp. odkrývat rozsáhlé plochy pro instalaci technických zařízení, pak je nutno naplánovat a namontovat odpovídající podpěrnou konstrukci.
  2. Při transportu těžkých zařízení zvedacím vozíkem nebo podobným transportním prostředkem musí být příslušná dráha pokryta silnými deskami, aby se váha rozložila rovnoměrně na více panelů.
  1. Pro otevírání a zavírání podlahy používejte vždy patřičné zařízení (přísavný zvedák pro tvrdé povrchy, drápkový zvedák pro kobercové povrchy.)